Warszawa i Lublin zorganizują mecze piłkarskiej reprezentacji Polski, rozgrywane w ramach młodzieżowych mistrzostw Europy w 2017 roku - ustaliło dziennikarz RMF FM, Kacper Merk. Wśród miast gospodarzy znajdzie się też pominięty pierwotnie Kraków.

Gdy w styczniu UEFA poinformowała o przyznaniu Polsce prawa do organizacji turnieju do lat 21, Krakowa nie było na liście miast gospodarzy mimo faktu, że stadion Cracovii jest na co dzień domem młodzieżowej reprezentacji. Wszystko przez konflikt na linii PZPN - Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Do akcji wkroczył więc prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i - jak się dowiedzieliśmy - udało mu się przekonać piłkarskich działaczy, że pod Wawelem warto zorganizować kilka turniejowych spotkań.

Nie będą to jednak na pewno mecze Polaków. Jak ustalił nasz dziennikarz, biało-czerwoni będą grali w Warszawie (gdzie odbędzie się także mecz otwarcia i finał) oraz w Lublinie.

UEFA oficjalnie ogłosi te informacje w lipcu, już po zakończeniu obecnej edycji młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbywają się w Czechach.

(abs)