Poza medalem Marcina Lewandowskiego bardzo dobrze w finałach zaprezentowali się inni reprezentanci Polski. Czwarte miejsca zajęli Karol Zalewski i Damian Czykier, a piąta była Anna Sabat.

Anna Sabat w finale biegu na 800 metrów /Adam Warżawa /PAP

Karol Zalewski (AZS AWF Katowice) zajął czwarte miejsce w biegu na 400 metrów. Mistrz Polski uzyskał czas 45,34. Zwyciężył Brytyjczyk Matthew Hudson-Smith wynikiem 44,78.

Na podium stanęli jeszcze belgijscy bracia Borlee - Kevin (45,13) i Jonathan (45,19).

Anna Sabat (CWKS Resovia Rzeszów) zajęła piąte miejsce w biegu na 800 metrów. Mistrzyni Polski, która finiszowała z ostatniej pozycji po wyjściu z wirażu, uzyskała czas 2.01,26.

Złoty medal wywalczyła Ukrainka Natalia Pryszczepa - 2.00,38, srebrny Francuzka Renelle Lamote - 2.00,62, a brązowy kolejna reprezentantka Ukrainy Olha Lachowa - 2.00,79.

Pochodząca z Jeżowego, gminy wiejskiej w województwie podkarpackim, 24-letnia Sabat jest wychowanką klubu Sparta Stalowa Wola, gdzie trenowała pod okiem Edwarda Sudoła. Od początku 2016 roku reprezentuje barwy Resovii.

Bardzo dobrze spisał się nasz inny reprezentant - mistrz Polski Damian Czykier (KS Podlasie Białystok), który zajął czwarte miejsce w biegu na 110 metrów. Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie uzyskał czas 13,38. Zwyciężył Francuz Pascal Martinot-Lagarde.

Francuz miał czas 13,17 taki sam jak Rosjanin, występujący pod neutralną flagą mistrz świata z 2015 roku Siergiej Szubienkow. O kolejności zadecydowały tysięczne części sekundy. Brązowy medal zdobył Hiszpan Orlando Ortega, który był szybszy od Polaka o cztery setne (13,34).