Radosław Popławski z czwartym wynikiem zakwalifikował się do finału biegu na 3000 metrów z przeszkodami 19. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Goeteborgu. Odpadł drugi z Polaków - Tomasz Szymkowiak. W finale wystąpi także Szymon Ziółkowski.

Polak uzyskał siódmy wynik eliminacji. Ziółkowski najlepszy wynik miał w pierwszej serii - 76,39 metra, dwie kolejne próby spalił. W kwalifikacjach najlepszy był Fin Oli-Pekka Karjalainen - 79,00 m.

Środa nie przyniosła medalu dla polskiej reprezentacji. W biegu na 400 metrów czwarte miejsce wywalczył Daniel Dąbrowski, zaś siódmy na metę przybiegł Rafał Wieruszewski. To dobry prognostyk przed biegiem męskiej sztafety 4x400 metrów.

W biegu sprinterskim pań 8. miejsce zajęła Daria Onyśko. Sukcesem był jednak sam występ Polki – ostatnią reprezentantką Polski, która startowała w finale biegu na 100 metrów na mistrzostwach Europy, była Irena Szewińska.

Anna Jesień zajęła 6. miejsce w biegu na 400 metrów przez płotki. Siódmą lokatę zanotowała natomiast mieszkająca we Francji Sylwia Korzeniowska, startująca w chodzie na dystansie 20 km. Wynikiem 1:30.31 poprawiła o 45 sekund należący do niej od maja rekord Polski.