Olympique Marsylia zagra z CF Valencią w finale piłkarskiego Pucharu UEFA. Francuzi pokonali Newcastle United 2:0, w pierwszym meczu - 0:0. W pojedynku zespołów hiszpańskich lepsza okazała się Valencia, która po wygrała z Villarreal 1:0; wcześniej 0:0.

Spotkanie Olympique Marsylia z Newcastle United było popisem napastnika z Wybrzeża Kości Słoniowej Didiera Drogby, który zdobył oba gole dla Olympique. Piłkarz ten w ostatnich minutach miał jeszcze okazję na trzecią bramkę, jednakże jego strzał z kilku metrów obronił bramkarz Newcastle Shay Given.

Ekipa angielska długi czas dominowała na boisku, jednakże mimo wielu okazji ani razu nie potrafiła pokonać Fabiena Bartheza. Po raz kolejny potwierdziło się więc stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.

W drugiej parze półfinałowej zagrały ze sobą dwa zespoły hiszpańskie. W tej bratobójczej walce lepsza okazała się CF Valencia, która skromnie pokonała na własnym boisku Villarreal 1:0. Ponieważ w pierwszym meczu było 0:0, ten gol zdecydował o awansie do finału aktualnego lidera hiszpańskiej ekstraklasy. Finał 19 maja w Goeteborgu.