Wielokrotna mistrzyni olimpijska i świata w biegach narciarskich Norweżka Marit Bjoergen po raz pierwszy została mamą. Słynna 35-letnia zawodniczka urodziła w nocy syna.

Marit Bjoergen /Jon Olav Nesvold /PAP/EPA

Informację potwierdziła Norweska Federacja Narciarska na swoim profilu na Facebooku. Jak dodano, mama i synek czują się dobrze.

Ojcem dziecka jest wieloletni partner życiowy, dwukrotny mistrz olimpijski (raz indywidualnie - 1994) i dwukrotny wicemistrz olimpijski w kombinacji norweskiej Fred Boerre Lundberg.

Bjoergen to najbardziej utytułowana zawodniczka w historii biegów narciarskich. Zdobyła sześć złotych medali olimpijskich i 14-krotnie stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. W dorobku ma także cztery Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Od lat była główną rywalką Justyny Kowalczyk.

Niedawno Bjoergen została specjalnym doradcą reprezentacji Norwegii z zadaniem oceny startów swoich koleżanek. Do regularnych startów chce powrócić w sezonie 2016/17.