Sensacja w świecie sportu! Norweżka Marit Bjoergen cytowana przez dziennik NRK ujawniła, że jest w ciąży. "To dziwne uczucie. Trudno mi wszystko zrozumieć. Mogę się zastanawiać jak to będzie. Ale w końcu wiele kobiet przede mną rodziło dzieci. Będzie dobrze - powiedziała zawodniczka w rozmowie z gazetą.

Marit Bjoergen zapowiada, że wróci do sportu. Chce pojawić się na trasie biegu na mistrzostwach świata w Lahti w 2017 roku. 

Marit Bjoergen ujawnia sensacyjną informację!

Termin porodu wyznaczono na grudzień. Odpowiedzialność za dziecko to coś zupełnie innego. W końcu nie myśli się tylko o sobie - mówi Bjoergen.

Zawodniczka ujawniła, że zostanie matką na zgrupowaniu kadry w Hemsedal. Zwróciła się do dziennikarzy: "Dam wam teraz bombę. W grudniu zostanę mamą. Jestem w 14. tygodniu ciąży. Mam nadzieję, że wrócę na mistrzostwa świata w Lahti".

Twierdzi, że w dalszym ciągu będzie trenować chociaż w ograniczony sposób i tak długo, jak to będzie możliwe. Pomimo wielkiej radości z macierzyństwa posiadam ogromną motywację, która teraz jest nawet nieco silniejsza - podkreśliła.
Dodała, że nagle zmienił się jej świat prywatny. Macierzyństwo to obowiązki, jednak wiele sportsmenek powracało i odnosiło sukcesy - dodaje Bjoergen.

Jest ona najbardziej utytułowaną zawodniczką w historii biegów narciarskich. Zdobyła sześć złotych medali olimpijskich i 14-krotnie stanęła na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. W dorobku ma także cztery Kryształowe Kule za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Partnerem 35-letniej Norweżki jest o 10 lat od niej starszy Fred Borre Lundberg. Również utytułowany sportowiec kombinacji norweskiej: czterokrotny medalista olimpijski, sześciokrotny medalista mistrzostw świata. 

(ug)