Piłkarze Manchesteru City po raz trzeci z rzędu i siódmy w historii zdobyli Puchar Ligi Angielskiej. W niedzielnym finale w Londynie pokonali Aston Villę 2:1.

Bramki dla zwycięzców strzelili Argentyńczyk Sergio Aguero i Hiszpan Rodri.

Wszystkie gole kibice obejrzeli w pierwszej połowie. Aguero trafił w 20. minucie, wykańczając zgranie piłki przez Phila Foddena. Rodri natomiast 10 minut później popisał się skuteczną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ilkay’a Guendogana. Dla Aston Villi tuż przed przerwą trafił Mbwana Samatta.

Trzy ostatnie zwycięstwa w tych rozgrywkach "The Citizens" świętowali pod wodzą trenera Josepa Guardioli. Drużyny prowadzone przez hiszpańskiego szkoleniowca do finałów różnych pucharów docierały 25-krotnie. Wygrały 21 z nich.

Więcej razy - osiem - Puchar Ligi zdobył jedynie Liverpool. "The Reds" sięgnęli po to trofeum cztery razy z rzędu w latach 1981-84.

SPRAWDŹ: Wspaniała seria przerwana. Liverpool przegrywa po 44 meczach bez porażki