Wiele wskazuje na to, że Arkadiusz Milik po obecnym sezonie opuści SSC Napoli. Polak nie może dogadać się z władzami w kwestii wysokości klauzuli wykupu – informują włoskie media.

Jeśli nie jest kontuzjowany, to zawsze pomaga Napoli i jest jednym z najlepszych strzelców zespołu. Arkadiusz Milik przechodził wiele trudnych chwil w Neapolu, ale zawsze wracał i wychodził na prostą. Jego kariera na Stadio San Paolo może niedługo dobiec końca - piszą włoscy dziennikarze.

Dziennik "Il Mattino" informuje, że Milik nie może dość do porozumienia z władzami Napoli w sprawie nowego kontraktu. Kośćmi niezgody mają być wysokość kontraktu i klauzula odstępnego. Polski napastnik nie chce zgodzić się na zapis w umowie, mówiący o 90 milinach euro za transfer do innego klubu.

Według włoskich dziennikarzy reprezentant Polski dostał już trzy oferty z innych klubów. Chcą go zespoły z Anglii i Niemiec. Kontrakt Milika z Napoli wygasa 30 czerwca 2021 roku. Władze Napoli oczekują za niego około 40-50 milionów euro. Możliwe, że latem znajdzie się chętny, który zapłaci taką sumę za Polaka.

W tym sezonie Arkadiusz Milik wystąpił w 16 ligowych meczach Napoli. Strzelił w nich 9 goli i jest najskuteczniejszym piłkarzem klubu prowadzonego przez Gennaro Gattuso - zauważa Onet.

SPRAWDŹ: Wspaniała seria przerwana. Liverpool przegrywa po 44 meczach bez porażki