W sobotę piłkarze Legii rozegrają ostatni w tym roku mecz na własnym stadionie. Podejmą Piasta Gliwice. Legioniści liczą na to, że przed zimową przerwą uda się zniwelować choć część strat do prowadzącej w tabeli Lechii Gdańsk. Szansą na to jest starcie z ekipą z Gliwic. Mamy dla was wejściówki na to spotkanie. Jak je zdobyć? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Kibice Legii nie mają ostatnio prawa do narzekania. Legioniści mozolnie wychodzą z kryzysu i pod wodzą trenera Ricardo Sa Pinto odnoszą coraz lepsze wyniki, choć zdarzają im się ciągle słabsze mecze jak ostatni z Lechią Gdańsk, w którym piłkarze lidera Ekstraklasy umiejętnie wyłączyli linię pomocy stołecznej drużyny. Legia jest jednak wiceliderem rozgrywek i problemy z początku sezonu odeszły już w niepamięć.

W tym sezonie Legioniści dwa razy przegrali na własnym stadionie. 1:3 z Zagłębiem Lubin jeszcze w lipcu w pierwszej kolejce i 1:4 z Wisłą Płock pod koniec sierpnia. Ta druga porażka była już "zasługą" trenera Ricardo Sa Pinto. Jednak później Legioniści u siebie nie znaleźli już pogromcy. Pokonali Lecha Poznań, Górnika Zabrze czy Koronę Kielce. Teraz liczą na pokonanie Piasta Gliwice, który na razie zajmuje 4. miejsce w tabeli.

Mamy dla was bilety na sobotni mecz. Pierwszy gwizdek o 20:30. By usłyszeć go na stadionie Legii, musicie odpowiedzieć na pytanie: Jakim wynikiem zakończył się mecz Piasta Gliwice z Legią Warszawa rozegrany w sierpniu w 4. kolejce Ekstraklasy? Wasze odpowiedzi wyślijcie mailem na adres: fakty@rmf.fm w czwartek (13 grudnia 2018) tuż po godzinie 20:30. Podwójnymi wejściówkami nagrodzimy trzy pierwsze osoby, które udzielą poprawnej odpowiedzi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo. 

Wyjątkowa akcja dla kibiców związana z sobotnim meczem

Akcja Legii związana z ostatnim w tym roku meczem na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. To także kolejna odsłona upamiętniająca w klubie setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji ostatniego domowego meczu w roku obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, każdy kto kupi bilet i przyjdzie na mecz z Piastem Gliwice, będzie miał możliwość wpisania się na listę osób, których imiona i nazwiska zostaną umieszczone na pamiątkowej tablicy. Zawiśnie ona na ścianie stadionu.

Tablica zostanie wykonana z metalu, będzie miała długość ok. 10 metrów i będzie umieszczona w widocznym miejscu na ścianie stadionu od strony ul. Łazienkowskiej. W ten sposób Legia chce zaprosić swoich kibiców, a także wszystkich warszawiaków, do wspólnego uhonorowania obchodów 100-lecia odzyskania polskiej niepodległości.

To kolejna rocznicowa inicjatywa klubu, którego 102-letnia historia jest nierozerwalnie związana z historią kraju. Piłkarze Legii w tym sezonie grają w koszulkach z godłem Niepodległa, a trzeci komplet strojów meczowych został przygotowany specjalnie z okazji obchodów 100-lecia niepodległości. Do sprzedaży trafiła limitowana seria 1918 kompletów, które zostały w większości wyprzedane w zaledwie dwa dni. Wykorzystany na koszulkach logotyp Polska! będzie także użyty jako motyw graficzny na pamiątkowej tablicy, która w 2019 roku stanie się stałym elementem stadionu. Dla kibiców Legii to wyjątkowa okazja, aby na zawsze zapisać się na kartach historii Klubu, a także niezwykła i niepowtarzalna pamiątka na całe życie. 

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w akcji?

Kupić bilet na mecz z Piastem Gliwice (15.12.2018) i być w dniu meczu z Piastem na stadionie (obecność jest niezbędna). 

Na dedykowanej akcji stronie 100.legia.com podać imię, nazwisko i numer PESEL oraz zaakceptować regulamin akcji i niezbędne zgody w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31.12.2018.

Bilety na mecz z Piastem Gliwice można kupić na stronie internetowej bilety.legia.com oraz w kasach na stadionie przy ul. Łazienkowskiej 3.  Ceny biletów normalnych zaczynają się od 40 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo, a do 13 lat płacą od 5 zł (na sektor rodzinny z dorosłym opiekunem).

(mkam)