Wszystko już jasne. Radosław Majewski, Grzegorz Bronowicki oraz Radosław Matusiak nie znaleźli się na ostatecznej liście zawodników wybranych przez selekcjonera reprezentacji Polski Leo Beenhakeera do składu na piłkarskie mistrzostwa Europy.

Radosław Majewski, choć – jak przyznał Beenhakker – jest młody i bardzo utalentowany, to w tym momencie ME to dla niego jeszcze za wysokie progi. Jak wszyscy ciężko pracował, ale tym razem musi zostać w domu.

Beenhakker docenił także wysiłki Grzegorza Bronowickiego, ale jak stwierdził: mimo szacunku za to, jak walczył o miejsce w kadrze na Euro 2008, to nie zdążył. Nie jest w stanie zagrać w ciągu dziewięciu dni trzech bardzo trudnych meczów. Nie jest gotowy do takiego wysiłku. Obecnie stać go najwyżej na 60 minut - podkreślał trener.

Według polskiego selekcjonera Radosław Matusiak nie grał ostatnio na miarę swojego talentu, swoich możliwości. Ciężką pracą na zgrupowaniu zrobił krok do przodu, jest w coraz lepszej formie, ale do optymalnej dyspozycji jeszcze mu trochę brakuje. Posłuchaj relacji Kuby Wasiaka z redakcji sportowej RMF FM:

Tak prezentuje się lista zawodników, którzy będą reprezentować Polskę na boiskach Austrii i Szwajcarii:

BRAMKARZE: OBROŃCY: POMOCNICY: NAPASTNICY:
Artur Boruc Jacek Bąk Jakub Błaszczykowski Marek Saganowski
Łukasz Fabiański Paweł Golański Dariusz Dudka Tomasz Zahorski
Tomasz Kuszczak Mariusz Jop Łukasz Garguła Maciej Żurawski
Adam Kokoszka Jacek Krzynówek Euzebiusz Smolarek
Marcin Wasilewski Mariusz Lewandowski
Jakub Wawrzyniak Rafał Murawski
Michał Żewłakow Michał Pazdan
Roger Guerreiro
Wojciech Łobodziński

Po wczorajszym remisie z Białorusią, niemieckie media analizują kondycję tamtejszej kadry. Trener Joachim Löw już zdecydował o wycofaniu trzech zawodników. Mimo to, kibice są pełni optymizmu. Atmosferę na 10 dni przed rozpoczęciem mistrzostw sprawdzał berliński korespondent RMF FM Tomasz Lejman: