Maja Włoszczowska zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy MTB, które odbywają się w Dohnanach na Słowacji. Najszybsza była Norweżka Gunn-Rita Dahle-Flesjaa. Polka finiszowała 33 sekundy za zwyciężczynią. Brązowy medal wywalczyła Słowenka Tanja Zakelj.

Dla Norweżki to piąty złoty medal na mistrzostwach Europy. Z pozostałych reprezentantek Polski najlepiej spisała się Anna Szafraniec, która była szesnasta. Na 29. pozycji uplasowała się Magdalena Sadłecka (obie CCC Polkowice), a Katarzyna Solus-Miśkowicz (DEK Meble Cyclo-Korona Kielce) nie ukończyła zawodów.

Włoszczowska powtórzyła tym samym sukces przed roku. Po 12 latach współpracy Polka rozstała się niedawno ze swoim trenerem Andrzejem Piątkiem. To właśnie z nim odnosiła największe sukcesy. W 2008 zdobyła srebrny medal igrzysk olimpijskich, a w 2010 roku została mistrzynią świata podczas zawodów w Kanadzie.