Piłkarze AC Milan zremisowali w wyjazdowym meczu 2. kolejki grupy G Ligi Mistrzów z Ajaxem Amsterdam 1:1. Problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miała Chelsea, która w Londynie ograła Olympique Marsylia 2:0. Szczęśliwie wygrał Bayern Monachium, który na wyjeździe pokonał FC Basel 2:1.

Mecz w Amsterdamie był wyrównany i emocjonujący. Widać było, że Ajaxowi zależy na zwycięstwie - w pierwszej kolejce piłkarze z Amsterdamu przegrali z Realem Madryt 0:2. W 23. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Mounir El Hamdaoui. Do wyrównania jeszcze przed przerwą doprowadził Zlatan Ibrahimović, który w 37. minucie wykorzystał podanie Calarence'a Seedorfa. Po tym spotkaniu AC Milan z czterema punktami na koncie zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy G. Ajax z dorobkiem jednego punktu jest trzeci.

Większych problemów z pokonaniem Olympique Marsylia nie miała Chelsea. Londyńczycy od pierwszych minut wściekle atakowali bramkę rywali i już w siódmej minucie pierwszego gola strzelił John Terry. Po pół godzinie gry było 2:0, a rzut karny wykorzystał Nicolas Anelka.

Sporo szczęścia miał Bayern Monachium. Bawarczycy grali na wyjeździe z FC Basel i po pierwszej połowie nie mieli wesołych min. Gospodarze po bramce Alexandra Freia prowadzili. Bohaterem drugiej części tego meczu był Bastian  Schweinsteiger. Najpierw wykorzystał rzut karny, a w samej końcówce zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

W meczu tej samej grupy AS Roma dość pewnie pokonała CFR Cluj. Co prawda bramki padały w końcówce meczu, ale przewaga podopiecznych Claudio Ranieriego nie podlegała dyskusji. W przeciągu pięciu minut rzymianie zdobyli dwie bramki, a ich autorami byli Philippe Mexes i Marco Boriello. Gości stać było tylko na trafienie honorowe Rady.