Kontuzja Wojciecha Szczęsnego w meczu Romy z FC Barceloną (1:1) w piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po starciu z Luisem Suarezem bramkarz Romy opuścił boisko z kontuzją dłoni.

Wojciech Szczęsny /ANSA/VINCENZO ARTIANO /PAP

Do feralnej sytuacji doszło w 50. minucie spotkania Romy z FC Barceloną. W walce o piłkę Luis Suarez bezpardono potraktował naszego bramkarza, następująć mu na dłoń. Na boisku od razu pojawili się lekarze, którzy orzekli iż Polak nie będzie w stanie kontynuować gry. W jego miejsce na boisku pojawił się drugi bramkarz Romy Morgan de Sanctis.

Do momentu urazu Szczęsny nie grał źle, ale też nie ustrzegł się błędów. W 21. minucie mógł lepiej zachować się przy podaniu Ivana Rakiticia do Suareza, które Urugwajczyk zamienił na bramkę. Kilka minut później trącił rozpędzonego Suareza w polu karnym, ale sędzia choć mógł, nie zdecydował się podyktować rzutu karnego.

Barcelona to prawdziwe fatum bramkarza reprezentacji Polski. Cztery lata temu, jeszcze w barwach Arsenalu, w starciu na Camp Nou Szczęsny złamał palec.