Historia ślubu Roberta Lewandowskiego już niebawem będzie tak długa, jak telenowela dotycząca jego transferu. W ostatni weekend piłkarz wywiódł wszystkich w pole i wcale się nie ożenił. Krążąca w mediach data ślubu była tylko plotką. Kiedy jednak polski snajper i jego narzeczona staną już na ślubnym kobiercu, zabraknie obok nich kolegów "Lewego" z Borussii - Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka - donosi "Fakt".

Robert Lewandowski na swoje wesele zaprosił dwóch kumpli z Borussii, ale nie są to jego rodacy. Na imprezie maja się pojawić Mario Goetze i Marco Reus. To kolejny dowód na to, że polskie trio jest raczej podzielone - podkreśla "Fakt".

Dortmund, jeden z pierwszych treningów Lewandowskiego. Nowy nabytek Borussii przy całej drużynie zakłada Błaszczykowskiemu "siatkę". Kuba jest wściekły. Ośmieszyłeś mnie. Nigdy więcej już tego nie rób - mówi po zajęciach do "Lewego". Ta historia, którą przywołuje gazeta, miała zaważyć na ich znajomości.

Od tamtego czasu ich drogi się rozchodzą, a Piszczek i Błaszczykowski mają za złe Lewandowskiemu, że ten zadaje się głównie z Niemcami. Gdy po jednym z meczów w szatni wybucha kłótnia między "Lewym" a Paragwajczykiem Lucasem Barriosem, nie stają w obronie kolegi.

Transferowa telenowela z Lewandowskim w roli głównej

Spekulacje na temat odejścia Roberta Lewandowskiego z Borussii trwają od kilku miesięcy. Najczęściej wymienianym zespołem, do którego miałby trafić polski snajper, był do tej pory Bayern. 27 maja menedżer "Lewego" Cezary Kucharski poinformował, że napastnik reprezentacji Polski przejdzie do klubu z Monachium. Zapowiedział, że szczegóły zostaną ujawnione do trzech tygodni.

Bawarski klub nie potwierdził jednak tej wiadomości, a przedstawiciele Borussii zaprzeczyli, jakoby otrzymali ofertę. Co więcej, ostatnio dyrektor drużyny z Dortmundu Hans-Joachim Watzke poinformował, że Lewandowski zostaje na Westfalenstadion.

24-letni Lewandowski występuje w Borussii od lipca 2010 roku. W tym czasie w Bundeslidze rozegrał 98 spotkań i zdobył 54 bramki. Do tego dołożył 11 goli w Lidze Mistrzów, w tym 10 w ostatniej edycji, oraz osiem w Pucharze Niemiec i jednego w Lidze Europejskiej. Dwukrotnie z Borussią zdobył mistrzostwo Niemiec.

(bs, RMF FM)