Leo Messi będzie wyłączony z gry przez siedem lub osiem tygodni. Wszystko z powodu urazu lewego stawu kolanowego, jakiego doznał w 9. minucie meczu Barcelony z Las Palmas.

Leo Messi na murawie /QUIQUE GARCIA /PAP/EPA

Do starcia Messiego z obrońcą Las Palmas doszło już w trzeciej minucie spotkania 6. kolejki Primera Division. 28-letni piłkarz wrócił na boisko, ale kilka minut później poprosił o zmianę. Argentyńczyk został zastąpiony przez Munira El Haddadiego. Szczegółowe badania, jakim został poddany Messi wykazały zerwanie więzadła pobocznego w lewym kolanie.

Barcelona wygrała 2:1, a bramki w 25. i 54. minucie zdobył Urugwajczyk Luis Suarez. Tuż przed końcem spotkania honorowego gola strzelił Jonathan Viera.

W tabeli "Duma Katalonii" awansowała na pierwsze miejsce, ale pozostałe drużyny z czołówki jeszcze nie grały swoich meczów szóstej kolejki.