Radosław Sobolewski nie zagra już w koszulce Wisły Kraków. Klub postanowił nie przedłużać kontraktu z doświadczonym pomocnikiem, który w klubie grał od 9 lat. Na razie nie wiadomo, czy 37-letni zawodnik znajdzie nowego pracodawcę czy też zdecyduje się na zakończenie kariery.

Wisła Kraków SA składa Radosławowi Sobolewskiemu gorące podziękowania za godne reprezentowanie barw "Białej Gwiazdy", za wieloletni wkład w najwyższe osiągnięcia sportowe klubu w polskiej ekstraklasie, za pełną zaangażowania, ducha walki i serca postawę piłkarza i kapitana drużyny - napisano w oficjalnym oświadczeniu klubu zamieszczonym na stronie internetowej.

Sobolewski zdobył z Wisłą cztery tytuły mistrza Polski.  Do Krakowa trafił w sezonie 2004/2005. Wcześniej bronił barw Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski i Wisły Płock. Jest wychowankiem Jagiellonii Białystok.

Transfer Sobolewskiego do Wisły był sporym wydarzeniem, bo wtedy środkowy pomocnik był jednym z najlepszych piłkarzy w naszej lidze i miał pewne miejsce w reprezentacji. Grę w biało-czerwonych barwach zakończył w 2007 roku z dorobkiem 32 meczów i jednym golem. 

W barwach klubu zagrał 246 razy. Przez długi czas był też kapitanem drużyny. Rozegrał w Wiśle 186 meczów ligowych (14 goli), 31 w pucharach krajowych (2 bramki) oraz 29 w rozgrywkach europejskich (1 gol).

W dwóch ostatnich sezonach 37-letni pomocnik grał mniej. W dużej mierze z powodu kontuzji.