Adam Małysz nie wystąpi w sobotnim konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. Mistrz z Wisły w piątkowych kwalifikacjach po skoku na odległość 101 metrów zajął 44. miejsce.

Najlepiej podczas kwalifikacji spisał się Japończyk Noriaki Kasai, który uzyskał 134 metry. Drugie miejsce zajął Austriak Andreas Kofler, który skoczył metr bliżej. Trzeci był Japończyk Shohei Tochimoto (130 m).

Do konkursu awansowało czterech Polaków. Kamil Stoch, który poszybował na odległość 130,5 m zajął 5. miejsce w kwalifikacjach. 17. pozycję zajął Marcin Bachleda (119 m), dwie pozycje niżej sklasyfikowany został Łukasz Rutkowski (116 m), a na 24. miejscu uplasował się Krzysztof Miętus (113,5 m). Adam Małysz, który skoczył zaledwie 101 m, wraz z Piotrem Żyłą (103 m) będzie oglądał sobotnie zawody z trybun.

W piątkowym drużynowym konkursie PŚ w skokach narciarskich triumfowała Austria przed Niemcami i Finlandią. Polska drużyna w składzie: Kamil Stoch, Krzysztof Miętus, Piotr Żyła i Adam Małysz, zajęła piąte miejsce.