Kiepski początek, ale potem było znacznie lepiej. Adam Małysz zaczyna nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich od drugiego miejsca. Po pierwszej serii skoków był dopiero siódmy – doleciał na odległość 129,5 metra. W drugiej serii jego skok był o niebo lepszy – 144 metry i w sumie drugie miejsce.

Zwycięzcą pierwszego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich został Primoz Peterka. Słoweniec za skoki 131,5 i 143.5 metra otrzymał notę łączną 293,5 punktów. Polak oddał dwa skoki na odległość (129,5 i 144 metry, za które otrzymał notę 291,3 punków.

Po pierwszej serii najlepszym był reprezentant gospodarzy Janne Ahonen, który za skok na odległość 133,5 metra otrzymał notę 141,3 punkta. W drugiej serii poszło mu już znacznie słabiej i ostatecznie zajął trzecie miejsce. Ale Małysz wyprzedził go minimalnie, bo o 0,1 punkta.

Sam Małysz, po wczorajszym konkursie, nie krył zadowolenia: Bardzo się cieszę, że tak zacząłem i myślę, że jeśli Bóg da, to będziemy kontynuować tak dalej.

Tomasz Pochwała zajął 30. miejsce. Nie skakał daleko. W pierwszej serii 114,5 metra i 120,5 w drugiej, uzyskując notę 217,5 punkta. Tomisław Tajner natomiast skoczył w pierwszej serii 116,5 metra, ale został zdyskwalifikowany za nieodpowiedni kombinezon.

Dziś Małysz znów będzie skakał w Kuusamo w drugim konkursie.

Natomiast po zawodach w Kuusamo kadra polskich skoczków leci do Trondheim w Norwegii, gdzie 7 i 8 grudnia zostaną rozegrane kolejne dwa konkursy indywidualne. Do kraju ekipa wraca 9 grudnia.

Posłuchaj też relacji reportera RMF, Sebastiana Szczęsnego, który komentował zawody prosto z Kuusamo:

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po pierwszym konkursie w skokach narciarskich