"Myślę, że Robert wart jest każdych pieniędzy, bo po prostu strzela bramki, gra bardzo dobrze, na wysokim poziomie i to są dziesiątki milionów euro" - mówi dziennikarzowi RMF FM menedżer Roberta Lewandowskiego Cezary Kucharski, komentując fantastyczny występ Polaka w meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt. Snajper Borussii Dortmund strzelił dla swojego zespołu cztery gole i przeszedł do historii tych rozgrywek. "Jestem bardzo szczęśliwy i dumny" - dodaje Kucharski.

Robert Kalinowski: Jak pan ocenia ten historyczny, znakomity występ pana podopiecznego?

Cezary Kucharski: Jestem w pozytywnym szoku po tym, co Robert zrobił. Myślę, że na stałe przeszedł do historii naszego futbolu i nie tylko, bo też europejskiego. Strzelić cztery bramki w półfinale Ligi Mistrzów Realowi Madryt to jest wielka rzecz, wielka sztuka. Jestem teraz w grupie Polaków, wszystkim lecą łzy z radości. Trudno to opanować, bo Robert zrobił coś niesamowitego. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny.

Czy pana zdaniem to, co zrobił Lewandowski przebija już to, co osiągnął na arenach międzynarodowych Zbigniew Boniek?

Cztery lata temu Zbigniew Boniek spytał mnie: "Kto to jest piłkarz Lewandowski?", wtedy, gdy przechodził ze Znicza Pruszków do Lecha Poznań. Powiedziałem mu w rozmowie telefonicznej: "Zibi, to będzie piłkarz lepszy, większy od Ciebie. Dokona więcej niż ty". Oczywiście pewnie przyjął to jako żart, ale ja w to wierzyłem i myślę, że Robert dokonuje wielkich rzeczy, a czy większych niż Zbigniew Boniek? To jest tylko ocena, zabawa. Trudno porównywać piłkę obecną do piłki, w którą grał Zbigniew Boniek, ale myślę, że Robert tym wyczynem na pewno na stałe zapisał się w historii polskiej piłki.

Już w trakcie meczu pojawiły się komentarze, że właściciele Bayernu Monachium liczą, ile więcej będą musieli za niego zapłacić...

Robert nie został jeszcze sprzedany do Bayernu. To jest znana informacja, że Bayern interesuje się Robertem i zależy mu na jego sprowadzeniu, ale myślę, że to jest kwestia między klubami.

Ile w takim razie pana zdaniem Robert jest po tym meczu wart?

Myślę, że Robert wart jest każdych pieniędzy, bo po prostu strzela bramki, gra bardzo dobrze, na wysokim poziomie i to są dziesiątki milionów euro.

Zadam to pytanie inaczej: o ile wartość Lewandowskiego wzrosła po tym meczu?

Trudno odpowiedzieć, bo nie można tak tego ocenić, ale na pewno Robert udowodnił tym meczem, że jest wśród najlepszych napastników na świecie, a wartość najlepszych napastników na świecie to jest powyżej 30 milionów euro.