Mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBO i IBF Władimir Kliczko w niekonwencjonalny sposób przygotowuje się do walki z mistrzem świata federacji WBO Sultanem Ibragimowem. Ćwiczenia określane walką z cieniem wykonuje... pod wodą. Mistrzowski pojedynek zaplanowano na 23 lutego w nowojorskiej Madison Square Garden.

Szukamy różnych rozwiązań i metod treningowych. Zależy mi też na tym, by zajęcia nie były zbyt monotonne, a takie ćwiczenie w wodzie może przynieść niespodziewane rezultaty - jakie, będzie można zobaczyć już za dwa i pół tygodnia - powiedział trener boksera Emanuel Steward.

Kliczko przebywa na Florydzie. W ostatnich dwóch tygodniach stoczył 60 rund sparingowych z partnerami przypominającymi posturą jego przyszłego przeciwnika Rosjanina - Ibragimowa. Każdy z nich był pod wrażeniem umiejętności Ukraińca.

Ostrożniejszy, choć również pewny swego jest trener zawodnika Emanuel Steward. Według niego najtrudniejsze będą pierwsze rundy. Rosjanin jest bardzo szybki i mimo swojej postury niezwykle zwinny. Jestem przekonany o tym, że od samego początku walki przejdzie do ataku, ale wierzę w to, że Władimir sobie poradzi i do tego postara się o prawdziwe show - zapewnia Steward.