Elvis Kipkoech z Kenii wygrał PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Na mecie pojawił się z czasem 1:02:45. Drugi był Ukrainiec Dmytro Lashyn ( 1:02:52 ), a trzeci był Hillary Kiptum również z Kenii z czasem 1:03:19. Zawodnicy wystartowali w sobotę zaraz po godzinie 11 sprzed Tauron Areny Kraków. To już druga edycja tej imprezy. Ponad siedem tysięcy osób miało do pokonania 21 km i 97,5 m. Trasa prowadziła wśród zabytków i malowniczych uliczek miasta.

Elvis Kipkoech z Kenii wygrał PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Na mecie pojawił się z czasem 1:02:45. Drugi był Ukrainiec Dmytro Lashyn ( 1:02:52 ), a trzeci był Hillary Kiptum również z Kenii z czasem 1:03:19. Zawodnicy
wystartowali w sobotę zaraz po godzinie 11 sprzed Tauron Areny Kraków. To już druga edycja tej imprezy. Ponad siedem tysięcy osób miało do pokonania 21 km i 97,5 m. Trasa prowadziła wśród zabytków i malowniczych uliczek miasta.
Ponad siedem tysięcy biegaczy wystartuje w imprezie PZU Cracovia Półmaraton Królewski /Jacek Skóra /RMF FM

Najpierw biegacze dotarli do Wisły, potem biegli wzdłuż rzeki, dalej przez Most Dębnicki i al. Krasińskiego - aż do Błoń. Po ich okrążeniu przebiegli przez Rynek Główny, następnie obok Zamku Królewskiego na Wawelu. Stamtąd musieli wrócić przed Tauron Arenę Kraków.

3. Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin)         1:13.37

Zawodnicy walczyli o jak najlepszy czas, a rekord Guinessa w kategorii "największa porcja makaronu" chcieli pobić kucharze. Gotowanie ruszyło już w piątek około godziny 18. Około południa w sobotę okazało się, że rekord został pobity! Udało się przygotować 7 tysięcy 900 kilogramów makaronu. Po zakończonym biegu, zawodnicy mogli liczyć na poczęstunek. Kibice też. W ubiegłym roku zawodnicy półmaratonu biegli z Rynku Głównego pod stadion Wisły. Najszybciej trasę pokonał Kenijczyk Kibire Moses Kipruto w 1:03.50.