W piątek w Augsburgu, w meczu gospodarzy z Bayerem Leverkusen, padł gol numer 50 000 w historii ekstraklasy piłkarskiej Niemiec. Jego autorem był w 23. minucie zawodnik "Aptekarzy" Karim Bellarabi. Goście wygrali 3:1.

Karim Bellarbi i Kevin Volland /Sascha Steinbach /PAP/EPA

Pierwszą bramkę w historii Bundesligi zdobył 24 sierpnia 1963 roku zawodnik Borussii Dortmund Timo Konietzka w spotkaniu z Werderem Brema.

W 21. kolejce obecnego sezonu niemieckiej ekstraklasy lider Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim zmierzy się w Berlinie z Herthą, a drugi w tabeli RB Lipsk w Moenechengladbach zagra z Borussią.