​Natalia Maliszewska zdobyła w Montrealu srebro mistrzostw świata w short tracku na dystansie 500 m. To pierwszy medal w historii startów biało-czerwonych w imprezie tej rangi.

W finale Maliszewska uzyskała czas 43:441, ustępując tylko reprezentantce Korei Południowej Choi Ming Yeong - 42:845. Brązowy medal przypadł Chince Qu Chunyu - 43:527.

Na igrzyskach w Pjongczangu Maliszewska zajęła w tej konkurencji 11. miejsce.

Pięć medali Koreańczyków pierwszego dnia

Reprezentanci Korei Południowej zdobyli trzy złote i dwa srebrne medale pierwszego dnia mistrzostw świata w short tracku w Montrealu. Historyczny pierwszy krążek dla Polski w imprezie tej rangi wywalczyła w sobotę Natalia Maliszewska, która była druga na 500 m.

Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Choi Min-jeong, która jako jedyna była szybsza od Maliszewskiej, a także zwyciężyła na 1500 m. W tej drugiej konkurencji Koreanka była także najlepsza podczas lutowych igrzysk w Pjongczangu.