Ewa Swoboda zdobyła srebrny medal w biegu na 60 m na halowych mistrzostwach Europy w Stambule. To drugie dziś srebro dla Polski na tej imprezie - wcześniej Adrianna Sułek wywalczyła medal w lekkoatletycznym pięcioboju.

Na dystansie 60 m triumfowała Mujinga Kambundji ze Szwajcarii. Brąz wywalczyła Brytyjka Daryll Neita. Magdalena Stefanowicz i Martyna Kotwiła odpadły w półfinale.

Kambundji wyrównała rekord halowych mistrzostw Europy - 7,00. Swoboda przegrała z nią o 0,09 sekundy. Neita uzyskała czas 7,12.

Jestem szczęśliwa - mówiła po biegu Ewa Swoboda. Nie jest to takie bieganie, jak bym chciała. Potrenujemy troszkę i wszystko będzie dobrze - zastrzegła. Nie można po prostu z sezonu na sezon robić rekordów. Co potem będę robić? - dodała żartobliwie. Zdradziła też, że zależało jej na tym, by nie znaleźć się na trzecim miejscu.

Ewa Swoboda zdobyła już trzeci medal halowych mistrzostw Europy. W 2019 roku w Glasgow Polka zajęła pierwsze miejsce, a dwa lata wcześniej w Belgradzie była druga.