Bardzo groźnie wyglądał wypadek Lindsey Vonn. Amerykańska alpejka upadła podczas mistrzostwach świata w szwedzkim Aare. Startowała w supergigancie. Miał to być jej przedostatni występ przed zakończeniem kariery.

Na razie nie wiadomo, w jakim stanie jest Lindsey Vonn. Na filmach widać, jak wypada z trasy, przewraca się i z dużą siłą uderza w siatki zabezpieczające. 

34-latce natychmiast pomogły osoby pracujące w obsłudze mistrzostw. Podnieśli Vonn, która później powoli zjechała do mety.

W ubiegłym tygodniu Vonn ogłosiła, że 10 lutego kończy karierę. Muszę zaakceptować fakt, że już dłużej nie dam rady startować - napisała na Instagramie Vonn. W mistrzostwach świata w Aare wystąpię w zjeździe i supergigancie i będą to ostatnie zawody w mojej karierze - dodała.

34-letnia Lindsey Vonn to 82-krotna triumfatorka zawodów Pucharu Świata. Amerykanka od dłuższego czasu zmaga się z kontuzjami. W lutym 2016 roku doznała poważnego urazu kolana, co oznaczało dla niej koniec sezonu. Później podczas treningu złamała kość ramieniową. Ostatnio musiała się wycofać z zawodów z powodu urazu nerwu strzałkowego.

Jeszcze po niezbyt udanych dla niej ubiegłorocznych igrzyskach w Pjongczangu, gdzie zdobyła "tylko" brąz w zjeździe, Vonn zapowiadała, że zamierza startować tak długo, aż pobije rekord Szweda Ingemara Stenmarka, który wygrał 86 zawodów Pucharu Świata. Później poinformowała, że zakończy karierę w grudniu tego roku po jej ulubionych zawodach w Lake Louise, gdzie 18 razy stawała na najwyższym stopniu podium. 

Vonn czterokrotnie zdobyła Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Ośmiokrotnie była najlepsza w zjeździe i pięciokrotnie w supergigancie. W dorobku ma łącznie 10 medali igrzysk i mistrzostw świata. Na najwyższym stopniu olimpijskiego podium stała jednak tylko raz. W 2010 roku w Vancouver była najszybsza w zjeździe.