Debel Mariusz Fyrstenberg Marcin Matkowski odpadł z wielkoszlemowego Australian Open. Polscy tenisiści przegrali w ćwierćfinale turnieju z najwyżej rozstawionymi amerykańskimi braćmi - Bobem i Mike'm Bryanami 4:6, 7:6 (7-4), 4:6.

Pierwsze trzy gemy nie miały większej historii, bowiem pewnie rozstrzygali je na swoją korzyść zawodnicy serwujący. Emocje zaczęły się, gdy w czwartym gemie nie udało się to Fyrstenbergowi i Amerykanie objęli prowadzenie 3:1. Jednak Polacy od razu zdołali odrobić stratę, zdobywając "breaka" przy podaniu Boba Bryana. Później wyrównali jeszcze na 4:4. Jednak w dziesiątym gemie pozwolił się przełamać Matkowski. Najlepszy debel świata wygrał tę partię po 33 minutach, wykorzystując pierwszego setbola.

W drugim secie obie pary skutecznie pilnowały swoich serwisów, więc doszło do tie-breaka. W nim Fyrstenberg i Matkowski odskoczyli na 6:3, zanim wyrównali stan meczu przy drugim setbolu (7-4). Trzeci set był wyrównany do stanu 4:4, gdy nieoczekiwanie swoje podanie stracił Matkowski. Naszym zawodnikom nie udało się odrobić straty jednego przełamania i przegrali mecz.

Polscy tenisiści po raz 22. spotkali się z braćmi Bryanami, których pokonali dotychczas siedmiokrotnie, ostatnio w październiku w ćwierćfinale turnieju rangi ATP Masters 1000 na twardych kortach w Szanghaju 3:6, 6:4, 12-10. Amerykanie byli lepsi po raz 15., a stosunek zwycięstw na twardej nawierzchni poprawili na 9-6 (na kortach ziemnych wynosi 6-1).

Fyrstenberg i Matkowski w Australian Open w 2006 roku po raz pierwszy osiągnęli w Wielkim Szlemie półfinał. Dwukrotnie odpadali tu w 1/4 finału (2009 i 2011), podobnie jak w Roland Garros (2010) i US Open (2010). W tym ostatnim, we wrześniu dotarli do pierwszego finału. W tegorocznej edycji występują jeszcze w grze mieszanej, w której w środę będą walczyć o miejsca w 1/4 finału. Fyrstenberg z amerykańską partnerką Abigail Spears zmierzą się w piątym meczu na Margaret Court Arena z Australijką Jarmilą Gajdosovą i Brazylijczykiem Bruno Soaresem. Natomiast na koniec zmagań na korcie numer dwa Matkowski i Su-Wei Hsieh z Tajwanu spotkają się z Rosjanką Jeleną Wiesniną i Leanderem Paesem z Indii, mikstem rozstawionym z piątką.