Niemiec Nico Rosberg zajął drugie miejsce w kończącym sezon wyścigu o Grand Prix Abu Zabi, dzięki czemu utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej i został mistrzem świata Formuły 1. Najszybszy był drugi z kierowców Mercedesa GP Brytyjczyk Lewis Hamilton.

Nico Rosberg /PAP/EPA/VALDRIN XHEMAJ /PAP/EPA

Przed rozpoczęciem niedzielnych zawodów Rosberg miał 12 punktów przewagi nad kolegą z teamu, a to oznaczało, że miejsce na podium da mu pierwszy w karierze tytuł. Niemiec utrzymał drugą pozycję, z której rozpoczynał wyścig w Abu Zabi. Hamilton startował z pole position i nie dał sobie odebrać zwycięstwa.

Brytyjczyk triumfował po raz 53. w karierze i przed sobą w klasyfikacji wszech czasów ma już tylko legendarnego Niemca Michaela Schumachera - 91 zwycięstw. Nie zdołał jednak wywalczyć trzeciego z rzędu, a czwartego w ogóle tytułu mistrzowskiego.

31-letni Rosberg mistrzem świata został po raz pierwszy w karierze. W klasyfikacji generalnej uzyskał 385 pkt i wyprzedził Hamiltona o pięć.