Przetasowania w czołówce klasyfikacji Grand Prix Meksyku Formuły 1. Niemiec Sebastian Vettel został ukarany 10 sekundami kary, co spowodowało, że spadł z trzeciego na piąte miejsce. Na podium awansował z kolei... piąty na mecie Australijczyk Daniel Ricciardo. Wygrał Brytyjczyk Lewis Hamilton.

Lewis Hamilton i Sebastian Vettel podczas uroczystości nagrodzenia zwycięzców wyścigu o GP Meksyku. Dwie godziny później poinformowano o karze dla Vettela /Ulises Ruiz Basurto /PAP/EPA

Około dwóch godzin po ceremonii nagrodzenia najlepszych kierowców organizatorzy GP Meksyku poinformowali, że Vettel (Ferrari) dostał 10-sekundową karę za nieprzepisowe odpieranie ataku Ricciardo (Red Bull) na przedostatnim, 70. okrążeniu wyścigu. Wcześniej karę 5 sekund dostał za wyjechanie poza tor Holender Maks Verstappen (Red Bull).

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej za Hamiltonem, który odniósł 51. w karierze zwycięstwo, i Niemcem Nico Rosbergiem (obaj Mercedes GP) znalazł się Ricciardo. Czwarte miejsce zajął Verstappen, a piąte Vettel.

Wyścig o Grand Prix Meksyku był 19. rundą mistrzostw świata. W klasyfikacji generalnej MŚ liderem jest nadal Rosberg - 349 pkt, ale jego przewaga nad Hamiltonem zmalała do 19 punktów. Trzeci jest Ricciardo - 242.

W tegorocznym kalendarzu F1 pozostały jeszcze dwie imprezy - 13 listopada w Brazylii i dwa tygodnie później w Abu Zabi.