Finał turnieju w Sydney nie dla Agnieszki Radwańskiej. Polka musiała w półfinale uznać wyższość Wiktorii Azarenki (6:1, 3:6, 2:6). Krakowianka rozpoczęła spotkanie perfekcyjnie, ale później nie wykorzystała swoich szans. Teraz Radwańska pojedzie do Melbourne, gdzie w poniedziałek rozpocznie się wielkoszlemowy Australian Open.

Agnieszka Radwańska wyszła na kort bardzo skoncentrowana. Polka pewnie utrzymała swoje podanie, a po chwili przełamała Azarenkę, wykorzystując czwarty break-point (2:0). Białorusinka zdołała odrobić stratę (2:1), ale na więcej nie było jej stać w pierwszej odsłonie. Azarenka nie mogła znaleźć sposobu na bezbłędnie grającą krakowiankę. Pewna gra z głębi kortu dała naszej tenisistce wygraną w pierwszej odsłonie 6:1.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Radwańska miała kilka szans na przełamanie rywalki, ale nie wykorzystała żadnej z nich. Azarenka nie mogła zmarnować takiego prezentu. Przy stanie 4:3 zdobyła gema przy podaniu Polki i chwilę później mogła cieszyć się z wygranej w drugim secie - 6:3. Krakowianka popełniła zdecydowanie mniej niewymuszonych błędów, ale w decydujących momentach to Białorusinka kończyła ważne piłki.

Wyraźnie uskrzydlona Azarenka nie zamierzała zwalniać tempa w trzeciej odsłonie. Radwańska mogła wyjść na prowadzenie 3:1, ale zmarnowała trzy break-pointy. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W kluczowych momentach turniejowa "3" zaczęła grać jak natchniona, a z Polki zaczęło uchodzić powietrze. Od stanu 2:2 Białorusinka wygrała cztery gemy, co dało jej awans do wielkiego finału. W nim zmierzy się z rozstawioną z numerem czwartym Na Li. Chińska tenisistka wygrała z Czeszką Petrą Kvitovą (nr 2.) 1:6, 7:5, 6:2. Mecz trwał dwie godziny.

Porażka Kvitovej oznacza, że 21-letnia Czeszka nie zostanie w poniedziałek nową liderką rankingu WTA Tour, w którym prowadzi Caroline Wozniacki. Dunka polskiego pochodzenia wczoraj pożegnała się z imprezą. Liderka światowego rankingu nie sprostała Agnieszce Radwańskiej, przegrywając w trzech setach (2:6, 7:5, 6:2).

Turniej w Sydney jest ostatnim sprawdzianem przed wielkoszlemowym Australian Open, który już 16 stycznia rozpocznie się na kortach w Melbourne Park. Tytułu bronić będzie Kim Clijsters.