W ostatniej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy nie brakowało emocji. Podbeskidzie Bielsko-Biała i GKS Bełchatów wygrały swoje spotkania i to Bełchatowianie żegnają się z ligą. Legia wspaniały sezon uwieńczyła wysokim zwycięstwem nad Śląskiem Wrocław.

Podbeskidzie musiało wygrać, aby utrzymać się w Ekstraklasie i swoje zadanie wykonało wzorowo. W pierwszej połowie trafił Damian Chmiel, w drugiej z karnego, król strzelców Ekstraklasy, Robert Demjan. Po kontaktowej bramce Mariusza Rybickiego było groźnie, ale udało się wygrać.

Z walki o ligowy byt nie rezygnował też ostatni w tabeli GKS Bełchatów. Spadkowicz zaskoczył Piasta Gliwice i w pewnym momencie było już 3:0 dla gości. Świetnie grali bracia Mateusz i Michał Makowie. Drugi z nich zdobył dwie bramki. Jedną dołożył Seweryn Michalski. Piast walczył o zmianę rezultatu, ale sił starczyło tylko na dwie bramki -Pavola Cicmana i Rubena Jurado (z karnego). GKS pożegnał się więc z Ekstraklasą, a z tytułem ostatecznie pożegnał się Śląsk Wrocław. Ekipa Stanislava Levego zapowiadała popsucie humorów Legii, ale nowy mistrz zdeklasował ustępującego. W pierwszej połowie hat-tricka zdobył Marek Saganowski, a jednego gola dołożył Michał Kucharczyk. Po przerwie trafił jeszcze Miroslav Radović. Kilkanaście minut spędzili na boisku kończący karierę Michał Żewłakow i odchodzący z klubu Daniel Ljuboja.

Zwycięstwem sezon zakończył Lech Poznań. "Kolejorz" wygrał z Korona Kielce, która na wyjazdach gra fatalnie i potwierdziła to w Poznaniu. Gole dla wicemistrzów Polski zdobył odchodzący z klubu Ivan Djurdjević i Gergo Lovrencsics. Kibice zafundowali wspaniale pożegnanie kończącemu karierę Piotrowi Reissowi.

Zdziesiątkowana Polonia nie poradziła sobie w Szczecinie z Pogonią. Co prawda "Czarne Koszule" objęły nawet prowadzenie, ale później brakowało już sił i umiejętności. Pogoń wygrała ostatecznie 3:1, a bohaterem został Adam Frączczak - zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę.

W Krakowie Wisła przegrała 0:1 z Zagłębiem Lubin. Jedyną bramkę zdobył z karnego Arkadiusz Woźniak. Z kibicami w Krakowie pożegnał się odchodzący z klubu Kamil Kosowski.

Słabo sezon zakończyła Lechia Gdańsk. Drużyna trenera Bogusława Kaczmarka przegrała z Górnikiem Zabrze 0:2. Jedna bramka padła w Białymstoku. Jagiellonia wygrała z Ruchem Chorzów. Do siatki trafił Dani Quintana, a karierę zakończył Tomasz Frankowski.