Paddy Lowe nie chciał zdradzić, kiedy Williams ogłosi drugiego kierowcę na sezon 2018/2019. Faworytem wydaje się być Robert Kubica, który rzutem na taśmę osiągnął najszybsze okrążenie podczas testów w Abu Zabi.

Robert Kubica w drugim dniu testów w Abu Zabi spędził na torze Yas Marina nieco ponad godzinę. W tym czasie wykonał kilka krótkich wyjazdów na tor. W samej końcówce sesji popisał się swoim najlepszym czasem w ciągu dwóch dni, który dał mu 7. miejsce w wynikach generalnych. Polskich kibiców najbardziej cieszy fakt, że nasz kierowca wyprzedził swojego największego rywala w walce o fotel w Williamsie na przyszły sezon. Kubica był lepszy od Rosjanina Siergieja Sirtokina o niemal pół sekundy.

Dyrektor techniczny Willimsa, Paddy Lowe nie chciał się odnieść do wyników kierowców Williamsa. Dziś ocenialiśmy głównie opony, a nie kierowców - podkreślił Lowe. Brytyjczyk powiedział jedynie, że nie było problemów dotyczących sprawności Kubicy: Zrobił dziś kawał dobrej roboty. Jesteśmy przekonani, że Robert bez większego problemu może uczestniczyć w całym weekendzie Grand Prix.

Lowe stwierdził też, że "wszyscy w zespole są zadowoleni z pracy Kubicy. Jest stuprocentowym profesjonalistą, co można zaobserwować w garażu". Dyrektor Williamsa po raz kolejny zaznaczył, że jest pod gigantycznym wrażeniem pracy i determinacji polskiego kierowcy, oraz że jest zawodnikiem który budzi ogromy podziw.

Jak informują zagraniczne media, Robert Kubica po dwudniowych tekstach jest najpoważniejszym faworytem do tego, aby zasiąść w przyszłym sezonie w bolidzie Williamsa. Zdaniem ekspertów na oficjalny komunikat kibice będą musieli jeszcze trochę poczekać. Decyzja powinna zapaść jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

(adap)