22-letni belgijski kolarz Michael Goolaerts stracił przytomność na trasie kolarskiego wyścigu Paryż - Roubaix. Lekarze stwierdzili u niego zatrzymanie akcji serca.

Belg wcześniej brał udział w kraksie na trasie wyścigu. Zasłabł na 150 km przed metą. Lekarzom udało się przywrócić akcję serca. Belg walczy o życie w szpitalu.

16. edycję klasyka kolarskiego Paryż-Roubaix wygrał Słowak Peter Sagan. Na ostatnich metrach zawodnik grupy Bora-Hansgrohe nie dał szans towarzyszowi ucieczki Szwajcarowi Silvanowi Dillierowi (AG2R). Trzecie miejsce zajął Holender Niki Terpstra (Quick Step).

Sagan jest pierwszym od 1981 roku kolarzem jadącym w tęczowej koszulce mistrza świata, który zwyciężył w "Piekle Północy". 37 lat temu na welodromie w Roubaix triumfował Francuz Bernard Hinault.

Słowak wygrał drugi w karierze wyścig zaliczany do "monumentów", po sukcesie w 2016 roku w Dookoła Flandrii. W poprzednim sezonie minimalnie przegrał z Michałem Kwiatkowskim na mecie klasyka Mediolan-San Remo.