Pomocnik reprezentacji Hiszpanii i FC Barcelony Xavi przyznał, że jego kolega z kadry narodowej, Iker Casillas, powinien otrzymać Złotą Piłkę.”To typ gracza, który jednoczy zespół.Jego światowa klasa jest po prostu oczywista” – stwierdził.

Wśród głównych kandydatów do sięgnięcia po niezwykle prestiżową w piłkarskim świecie nagrodę wymienia się Cristiano Ronaldo z Realu Madryt i Lionela Messiego z Barcelony. Xavi uważa jednak, że to trofeum powinien dostać jego kolega z kadry narodowej, bramkarz Iker Casillas.

W minionym sezonie sięgnęliśmy po wielki sukces. Iker miał w tym niebagatelny udział i to jeden z głównych powodów dla których należy mu się "Złota Piłka". Poza tym, jest także kluczową postacią w swoim klubie, a to też jest ważne - wyjaśnił Xavi. Oczywiście Iker posiada również wiele innych cech, dzięki którym powinien otrzymać nagrodę, ale o nich nawet nie ma sensu mówić. - dodał

Iker Casillas to jeden z najlepszych obecnie bramkarzy świata. Na boisku wyróżniał się od najmłodszych lat. Grał we wszystkich juniorskich reprezentacjach Hiszpanii począwszy od U-15.

Od początku kariery broni barw Realu Madryt. W pierwszym zespole zadebiutował w 1999 roku, a już kilka miesięcy później świętował zdobycie Pucharu Mistrzów. Od tamtej pory jest podstawowym golkiperem "Królewskich". Miejsce w bramce stracił na krótko tylko w sezonie 2001/2002. Ma na koncie m.in. dwa Puchary Mistrzów, Superpuchar Europy, kilka mistrzostw Hiszpanii, Puchar Hiszpanii.