Trwa 18. runda Orange Ekstraklasy. Lech Poznań pokonał 3:0 kielecką Koronę. Cracovia uległa przed własną publicznością Zagłębiu Lubin 2:4. Mecz kolejki BOT GKS Bełchatów - Legia Warszawa odbędzie się w niedzielę.

Cracovia prowadziła już na własnym stadionie 2:0, ale Zagłębie Lublin zdołało zwyciężyć i umocniło się na pozycji wicelidera Orange Ekstraklasy.

Jesienią w emocjonującym pojedynku tych drużyn padło siedem goli (w Lubinie było 4:3 dla gospodarzy). Teraz kibice przy ul. Kałuży w Krakowie zobaczyli tylko jedną bramkę mniej. "Pasy" już po 17. minutach prowadziły 2:0 (gole Pawlusińskiego i Wiśniewskiego), ale aspirująca do mistrzowskiego tytułu "miedziowa jedenastka" pokazała charakter i z nawiązką odrobiła straty. Jeszcze przed przerwą bramkarza gospodarzy pokonał Łukasz Piszczek, w drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Iwański, a sukces przypieczętował Robert Kolendowicz.

Lech Poznań w wielkim stylu ukoronował obchody 85. klubu. Podopieczni Franciszka Smudy pokonali jednego z kandydatów do mistrzowskiego tytułu - Kolportera Koronę Kielce 3:0.

Wyniki pozostałych sobotnich spotkań Orange Ekstraklasy:

Groclin Grodzisk Wielkopolski - Odra Wodzisław 1:1
Górnik Zabrze - Górnik Łęczna 2:3
Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 2:0
Wisła Płock - Wisła Kraków 0:0

W piątek w derbach Łodzi walczyły ze sobą drużyny ŁKS i Widzewa. W spotkaniu tym nie padła ani jedna bramka. W niedzielę, w ostatnim meczu kolejki zmierzą się BOT GKS Bełchatów i Legia Warszawa.