"Zdajemy sobie sprawę, że kolejne eliminacyjne mecze będą trudniejsze. Przystąpimy jednak do nich z nowym bagażem doświadczeń" - powiedział po wygranym 3:2 spotkaniu Polska-Dania kapitan polskiej kadry Jakub Błaszczykowski. "Najważniejsze, że udało nam się pokonać Danię. To zwycięstwo, a sami wiemy, jak ciężko nam ono przyszło, doda naszej drużynie pewności siebie" - dodał.

Na przerwę zeszliśmy w kiepskich nastrojach, ale w drugiej połowie zaprezentowaliśmy sportową złość, dzięki czemu wreszcie pokonaliśmy Danię - mówił Błaszczykowski po pierwszym od 1977 roku wygranym meczu Polaków z Danią. Bardzo pozytywnie wypowiadał się też o młodych zawodnikach, m.in. Waldemarze Sobocie i Piotrze Zielińskim, którzy zdobyli w tym spotkaniu po bramce.

To jest kolejny pozytyw tego spotkania. Ci piłkarze zagrali bez kompleksów i pokazali, że można na nich liczyć - mówił piłkarz Borussii Dortmund. Co ważne, stanęli na wysokości zadania w meczu, w którym do pewnego momentu wynik był dla nas niekorzystny i gra specjalnie nam się nie układała. W wysokiej formie od dłuższego czasu jest zwłaszcza Waldek Sobota, który swój kolejny udany występ przypieczętował golem - podsumował.