Zamówienie biletów na stronie kupbilet.pl udaje się tylko bardzo cierpliwym. Słuchacze RMF FM podpowiedzieli nam jednak sposób, jak możemy to zrobić szybciej. Wchodząc na http://pzpn.kupbilet.pl, bez wielogodzinnego oczekiwania można przeskoczyć wprost do rejestracji. Potem potrzeba nam tylko dużo szczęścia w losowaniu.

Bilety na mecze polskiej reprezentacji z Niemcami, Austrią i Chorwacją można kupować od soboty. Termin rejestracji mija 29 lutego, ale Polski Związek Piłki Nożnej rozważa jego przedłużenie.

Marcin Krysiński z firmy zarządzającej stroną "Kupbilet.pl" apeluje o cierpliwość i zapewnia, że system działa stabilnie. Chodzi o to, by nie próbować zrobić tego za wszelką cenę, w jednym momencie wszyscy zainteresowani - tłumaczy. Doradza, aby wejść na stronę i czekać tyle, ile potrzeba.

Według Krysińskiego, aby dokończyć proces zgłoszenia się do losowania trzeba się liczyć z oczekiwaniem około dwóch godzin. Przedstawiciel firmy przekonuje, że nie powtórzy się już sytuacja, gdy osoba rejestrująca się na stronie mogła mieć dostęp do danych innych kibiców.

Ruszyła kontrola sprzedaży biletów na Euro 2008

Główny Inspektor Ochrony Danych Osobowych rozpoczął kontrolę systemu sprzedaży biletów na mecze piłkarskich mistrzostw Europy. Inspekcję zarządzono po sygnałach, że dane osobowe osób, które starają się o wejściówki na mecz polskiej drużyny, nie są odpowiednio zabezpieczone.

Rzecznik prasowy PZPN Zbigniew Koźmiński przyznał, że przez krótką chwilę dane zarejestrowanych osób były widoczne na stronie "kupbilet.pl". Dostaliśmy taki sygnał od firmy nadzorującej przyjmowanie zamówień. To było w nocy, w pierwszych godzinach działania serwisu - stwierdził.