Polska pokonała Walię 1:0 (0:0) w towarzyskim meczu piłkarskim rozegranym w portugalskiej miejscowości Vila Real de Santo Antonio. Polscy piłkarze odnieśli 20. zwycięstwo w 40. spotkaniu pod wodzą Leo Beenhakkera. Kolejny mecz rozegrają 28 marca, a ich rywalem w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata będzie w Belfaście Irlandia Północna.

Jako pierwsi groźną akcję przeprowadzili Polacy, jednak po zagraniu Rafała Boguskiego w 16. minucie Jacek Krzynówek strzelił z rogu pola karnego obok lewego słupka. Później przed przerwą bramce Walijczyków zagroził jeszcze tylko występujący po raz pierwszy w podstawowej jedenastce Robert Lewandowski, ale Wayne Hennessey obronił jego płaskie uderzenie.

W pierwszej połowie częściej do groźnych spięć dochodziło po drugiej stronie boiska. Najpierw od utraty bramki uratował Polaków Michał Żewłakow, który naprawił błąd Łukasza Fabiańskiego i wybił piłkę po lobie Craiga Bellamy'ego, a w 34. minucie Joe Ledley trafił z pola karnego w poprzeczkę. Chwilę później, po rzucie rożnym po strzale Davida Edwardsa, "biało-czerwonym" przyszedł w sukurs słupek.

Po przerwie na boisku pojawili się m.in. Artur Boruc, Roger Guerreiro i Euzebiusz Smolarek, ale gra Polaków długo wyglądała równie bezbarwnie jak w pierwszych 45 minutach i rezerwowy bramkarz rywali Boaz Myhill nie miał zajęcia.

12 minut przed końcem meczu potężnie z dystansu strzelił Mariusz Lewandowski i dał kolegom sygnał do ataku. W kolejnej akcji z okolic rogu pola karnego Roger Guerreiro efektownym strzałem lewą nogą przelobował wysuniętego przed linię bramkową Myhilla i zapewnił Polsce zwycięstwo. To jego trzeci gol w drużynie narodowej.

Polska: Łukasz Fabiański (46-Artur Boruc) - Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Jakub Wawrzyniak - Rafał Boguski (46-Wojciech Łobodziński), Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski (75- Łukasz Trałka), Jacek Krzynówek (46-Euzebiusz Smolarek) - Łukasz Garguła (46-Roger Guerreiro) - Robert Lewandowski (62-Paweł Brożek)

Walia: Wayne Hennessey (46-Boaz Myhill) - Sam Ricketts, Chris Gunter, Ashley Williams, Lewin Nyatanga, Gareth Bale - David Edwards, Jack Collison (46-Aaron Ramsey), Joe Ledley (46-Carl Fletcher) - Craig Bellamy (46-Sam Vokes), Ched Evans (46-David