Władze stołecznej Polonii porozumiały się z piłkarzami w sprawie terminów spłaty długów. W poniedziałek zawodnicy z Konwiktorskiej wznowili treningi. Na pierwszych zajęciach nie pojawiło się jednak siedmiu piłkarzy z obecnego składu.

Cała ósemka piłkarzy, wobec których jest zadłużenie, osiągnęła dzisiaj porozumienie z klubem. Nic nie wiem o tym, że ci zawodnicy złożyli wcześniej pismo w PZPN w sprawie rozwiązania swoich kontraktów - przyznał rzecznik prasowy "Czarnych Koszul" Adam Drygalski. Już pod koniec grudnia zapowiadał, że klub chce zakończyć ten temat do 7 stycznia, czyli pierwszego w 2013 roku treningu.

Sprawa zaległości finansowych w Polonii ciągnie się niemal od początku sezonu. Przed jego rozpoczęciem śląski biznesmen Ireneusz Król przejął klub od Józefa Wojciechowskiego. W czasie rządów poprzedniego właściciela "Czarnych Koszul" piłkarze mieli kontrakty, gwarantujące im wysokie - jak na polską ligę - uposażenie.

Pierwszy trening za nimi

W pierwszych po zimowej przerwie zajęciach, na bocznym boisku obiektu przy Konwiktorskiej, nie uczestniczyli Dorde Cotra, Wladimer Dwaliszwili, Dimitrije Injac, Aleksandar Todorovski, Paweł Wszołek, Miłosz Przybecki i Edgar Cani.

Klub wyraził zgodę, aby Cotra, Dwaliszwili, Injac i Todorovski nie musieli stawić się już teraz w Warszawie. Wszyscy czterej są wyznania prawosławnego i obchodzą w późniejszym terminie święta Bożego Narodzenia.

Cani jeszcze jesienią został natomiast odsunięty od pierwszej drużyny i przesunięty dyscyplinarnie do Młodej Ekstraklasy. Można powiedzieć, że drogi tego zawodnika i Polonii się rozchodzą. Cani dostał zgodę klubu na poszukiwanie nowego pracodawcy - powiedział rzecznik.

Kolejnymi nieobecnymi w poniedziałek byli Wszołek i Przybecki. Obaj leczą kontuzje. To nie są groźne urazy - dodał Drygalski. Zajęcia wznowił za to kontuzjowany jesienią Jacek Kiełb.

Z nowych piłkarzy na treningu pojawili się dwaj obrońcy - niespełna 23-letni Daniel Ciach i dwa lata starszy Martin Baran. 

Pojadą na dwa zgrupowania

Po rundzie jesiennej "Czarne Koszule" zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. W trakcie zimowych przygotowań wezmą udział w dwóch zgrupowaniach i rozegrają dwanaście sparingów. Rundę rewanżową rozpoczną 22 lutego meczem u siebie z Lechią Gdańsk.