Trwa zła passa Barcelony w meczach z Bayernem Monachium. "Duma Katalonii" przegrała z ekipą z Bawarii 0:2 w rozegranym na Allianz Arena meczu sparingowym. Nie zrewanżowała się tym samym nowej drużynie Josepa Guardioli za dwie porażki w półfinale ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Bayern wygrał w nim 4:0 u siebie i 3:0 na wyjeździe.

Bramki dla Bayernu zdobyli Philipp Lahm w 14. oraz Mario Mandżukić w 87. minucie.

Mistrz Hiszpanii nie wystąpił w najsilniejszym składzie. Zabrakło m.in. Neymara, Xaviego i Andresa Iniesty, a najlepszy piłkarz świata ostatnich lat Argentyńczyk Leo Messi grał tylko w pierwszej połowie. Na ławce trenerskiej zasiadł Jordi Roura. Do Monachium nie przyjechał nowy szkoleniowiec "Blaugrany" Argentyńczyk Gerardo Martino, który kontrakt podpisał we wtorek.

30 lipca piłkarze Barcelony będą rywalami Lechii Gdańsk w towarzyskim meczu na PGE Arena.