Organizatorzy spotkania Lechii Gdańsk z Barceloną ogłosili jego nowy termin. Piłkarze "Dumy Katalonii" pojawią się w Polsce we wtorek, 30 lipca. Spotkanie na PGE Arenie rozpocznie się o godz. 20:45. Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany w ostatnią sobotę. Został jednak odwołany po rezygnacji z posady trenera Barcelony Tito Vilanovy. Do odejścia zmusił go nawrót choroby nowotworowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy wykazali się determinacją, by to spotkanie doszło do skutku. Cieszę się, że tak szybko udało nam się znaleźć nowy termin i to bliski - powiedział w imieniu organizatorów Tomasz Rachwał, szef agencji Polish Sport Promotion.

1,5 mln euro za przyjazd Barcelony do Polski

Pierwotnie spotkanie miało się odbyć w ostatnią sobotę, ale Barcelona odwołała przylot do Gdańska w piątek późnym wieczorem. Decyzja ta była związana z rezygnacją z funkcji trenera Tito Vilanovy, który musi poddać się bardziej intensywnemu leczeniu choroby nowotworowej.

Agencja Polish Sport Promotion zapłaciła Barcelonie za przyjazd do Polski około półtora miliona euro. W umowie zagwarantowany był m.in. występ najlepszego piłkarza świata ostatnich lat Argentyńczyka Lionela Messiego. Choć kilku innych czołowych zawodników "Dumy Katalonii" miało zabraknąć, to do piątku sprzedanych zostało 32 tysiące biletów.

Barcelona to jeden z najpopularniejszych i najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich. Ma w dorobku m.in. 22 tytuły mistrza kraju, 26 triumfów w Pucharze Króla, czterokrotnie zdobyła Puchar Europy i nieistniejący już Puchar Zdobywców Pucharów. Dwukrotnie wygrała również klubowe mistrzostwa świata.

(MRod)