Blisko 34-letni polski piłkarz Robert Lewandowski został zaprezentowany przez władze FC Barcelona jako nowy zawodnik tego klubu. Na podstawie zawartej umowy napastnik będzie reprezentował hiszpańską drużynę do czerwca 2026 r.

Wydarzenie odbyło się w Miami, gdzie od soboty na zgrupowaniu przebywa zespół FC Barcelona. "Robert, wyglądasz niesamowicie w tej koszulce" - napisano na Twitterze pod nagraniem, na którym polski napastnik pozuje w klubowym trykocie. 

Na początku krótkiej prezentacji piłkarza prezes FC Barcelona Joan Laporta zwrócił się do niego po polsku: “Witamy w FC Barcelona. Dziękuję Robert, że jesteś z nami". 

Nazywając Polaka podczas ceremonii “Lewangolski" Laporta podkreślił swój szacunek dla umiejętności strzeleckich kapitana biało-czerwonych. Dodał, że sprowadzając go do Katalonii oczekuje, że piłkarz wykorzysta je w czasie gry dla Barcy.

W odpowiedzi Lewandowski przyznał, że jest bramkostrzelny i wie, iż oczekuje się od niego zdobywania goli i pomocy zespołowi w wygrywaniu meczów. 

Wciąż jestem głodny zwycięstw, zdobywania goli, więc znalazłem się we właściwym miejscu - powiedział Lewandowski, który powitał zgromadzonych po hiszpańsku.

Chciałbym wygrywać tytuły z tym wielkim klubem. Będę mocno pracował na boisku, i mam nadzieję, że zagram w najbliższym meczu - powiedział Lewandowski, przypominając, że od czasu przybycia w niedzielę na zgrupowanie Barcy nie trenował jeszcze z zespołem. Dodał, że mimo tego treningi indywidualne nie były łatwe. 

Piłkarz zaznaczył, że z jego dotychczasowych obserwacji wynika, iż obecna ekipa FC Barcelona ma w sobie duży potencjał. Dobrze jest stanowić jej część. W tym wielkim klubie, o wielkiej historii chciałbym zacząć tworzyć już jego nową historię - dodał.

Na zakończenie Laporta wręczył piłkarzowi koszulkę z nazwiskiem “Lewandowski", ale bez numeru. Media spekulują, że Polakowi może przypaść dziewiątka, z którą występował on dotychczas w Bayernie Monachium oraz w reprezentacji Polski.

Polak związał się z Barceloną 4-letnim kontraktem. Bayern zyska na tej transakcji 45 milionów euro plus pięć milionów euro bonusów. Klauzula wykupu wynosi 500 milionów euro. 

Z informacji dyrekcji hiszpańskiego klubu wynika, że środowe wydarzenie jest symboliczne, a główna uroczystość prezentacji Roberta Lewandowskiego odbędzie się na początku sierpnia na Camp Nou.

Nieoficjalny debiut Lewandowskiego możliwy jest w niedzielę 24 lipca. Wtedy Barcelona zagra sparing z Realem Madryt. 

Wczoraj Barcelona zamieściła na Twitterze nagranie, na którym polski napastnik w klubowej koszulce prezentuje herb "Dumy Katalonii". "Witaj w klubie" - napisano.