Juventus Turyn zremisował u siebie z Romą 1:1 w trzeciej kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. W bramce gospodarzy wystąpił powracający po kontuzji Wojciech Szczęsny, a w drugiej połowie na boisko wszedł wypożyczony z Olympique Marsylia Arkadiusz Milik.

Szczęsny doznał urazu mięśnia uda 7 sierpnia w towarzyskim spotkaniu z Atletico Madryt i z tego powodu opuścił pierwsze dwie kolejki Serie A. Milik dołączył do "Starej Damy" oficjalnie wczoraj rano, a dziś wszedł na plac gry w 77. minucie.

Prowadzenie "Stara Dama" objęła już w drugiej minucie, kiedy trzecią bramkę w tym sezonie Serie A zdobył Dusan Vlahovic. Serb popisał się mocnym, precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego. Do wyrównania doprowadził w 69. minucie Anglik Tammy Abraham.

Od pierwszych minut drugiej połowy w składzie gości był Nicola Zalewski. Z kolei od początku meczu w barwach Romy wystąpił Paulo Dybala - napastnik, który w tym roku przeniósł się do stolicy właśnie z Juventusu. Argentyńczyk asystował przy trafieniu Abrahama, a gdy został zmieniony w 78. minucie, większość fanów gospodarzy pożegnała go owacją na stojąco.

Roma straciła pierwsze punkty w tym sezonie - ma ich siedem i przed pozostałymi rozstrzygnięciami trzeciej kolejki zajmuje trzecie miejsce. Juventus zgromadził pięć "oczek" i jest szósty.

W rozegranym jednocześnie spotkaniu Cremonese przegrało przed własną publicznością z Torino 1:2, a w barwach gości od pierwszej do ostatniej minuty wystąpił Karol Linetty.