Wyjątkowo sympatyczny prezent sprawił sobie z okazji 22. urodzin Arkadiusz Milik. Przypadające na niedzielę święto zawodnik uczcił dwiema bramkami w ligowym meczu Ajaksu Amsterdam z AZ Alkmaar! Były to ligowe gole Polaka numer 12 i 13 w tym sezonie.

Swoje 22. urodziny Arkadiusz Milik uczcił dwiema bramkami /Olaf Kraak /PAP/EPA

Milik, który rozegrał pełne 90 minut, najpierw trafił do bramki rywali w 14. minucie. Kwadrans później na 2:0 podwyższył Davy Klaassen, który strzelił także na 3:0 w 53. minucie.

Chwilę później czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył piłkarz Ajaksu Anwar El Ghazi, a drużyna AZ Alkmaar wykorzystała przewagę liczebną do zdobycia w 64. minucie bramki honorowej. Na listę strzelców wpisał się wówczas Vincent Janssen.

Wynik spotkania ustalił jednak Milik, strzelając w 90. minucie swą drugą bramkę.

Na dziewięć kolejek przed końcem sezonu Ajax ma w dorobku 61 punktów i jest drugi w tabeli. Do broniącego tytułu PSV Eindhoven traci jednak tylko jedno oczko.