"Skupiam się na spokojnym powrocie i treningu. Trzymajcie kciuki. Wrócę silniejszy" - napisał w poniedziałek wieczorem na swoim facebookowym profilu Arkadiusz Milik. Polski piłkarz przeszedł operację prawego kolana po kontuzji, której doznał w sobotnim meczu ligowym Napoli.

"Dzięki za wszystkie wiadomości i słowa wsparcia. Dużo to dla mnie znaczy. Bardzo mi w ten sposób pomagacie" - napisał Arkadiusz Milik w poście skierowanym do swoich fanów. "Teraz skupiam się na spokojnym powrocie i treningu" - dodał piłkarz. "Trzymajcie kciuki. Wrócę silniejszy" - podkreślił.

Włoskie media twierdzą, że polski piłkarz będzie pauzował od 4 do 6 miesięcy i dodają, że klub z Neapolu już zastanawia się nad tym, kto mógłby go zastąpić w tym czasie. "La Gazzetta dello Sport" podkreśla, że pauza potrwa co najmniej do końca lutego przyszłego roku. Przed rokiem - po urazie, jakiego nabawił się w trakcie spotkania kwalifikacji mistrzostw świata z Danią (3:2) w Warszawie - pauzował cztery miesiące.

Media zapowiadają, że we wtorek piłkarz rozpocznie fizjoterapię, a w czwartek opuści klinikę.

Urazu Milik doznał w końcówce sobotniego meczu ligowego ze SPAL (3:2), w którym na boisko wszedł w 70. minucie, zmieniając Piotra Zielińskiego. W 88. minucie gry biegł do piłki, a hamując ciężar ciała przeniósł na prawą nogę. Po chwili upadł na murawę i trzymał się za kolano. Na boisku pojawiły się nosze, ale ostatecznie zszedł o własnych siłach, jednak wyraźnie utykał. Badania przeprowadzone w niedzielę wykazały, że kontuzja jest poważna i konieczna będzie interwencja chirurgiczna.

Milik był powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata z Armenią (5.10 w Erywaniu) i Czarnogórą (8.10 w Warszawie). W drużynie narodowej wystąpił dotychczas 36 razy i zdobył 12 goli. Ostatniego we wrześniowym spotkaniu z Kazachstanem (3:0) w kwalifikacjach mundialu.

(mn)