Hiszpański kolarz Alberto Contador zapewnił w wywiadzie dla dziennika "ABC", że mimo ukończenia 34 lat jest w stanie ponownie zwyciężyć w Tour de France, w którym triumfował w 2007 i 2009 roku. "W ostatnich latach miałem pecha w tym wyścigu, leżałem w kraksach, ale czuję, że jestem w stanie ponownie go wygrać" - oświadczył "El Pistolero", który ma w dorobku również trzy triumfy we Vuelta a Espana oraz dwa w Giro d'Italia.

Alberto Contador /PAP/EPA/JAVIER LIZON /PAP/EPA

Od swojego drugiego zwycięstwa w 2009 roku Hiszpanowi nie szczęściło się w Tour de France. Wygrał "Wielką Pętlę" także w 2010 roku, ale ten sukces odebrano mu z powodu pozytywnego wyniku kontroli antydopingowej.

W 2012 roku nie startował we Francji, w 2013 uplasował się na czwartej pozycji, a w 2014 musiał się wycofać po wypadku w Wogezach. W 2015 zajął piąte miejsce, a w tym roku znów nie ukończył Tour de France. W trzech ostatnich startach w "Wielkiej Pętli" pomagał mu w ekipie Tinkoff Rafał Majka, który po wycofaniu się Hiszpana, jadąc już na własny rachunek, wygrał łącznie trzy etapy i dwukrotnie klasyfikację górską.

W nowym sezonie Contador będzie się ścigać w barwach amerykańskiej grupy Trek.