Odejście Roberta Lewandowskiego z Borussii Dortmund staje się coraz bardziej realne. Agent reprezentanta Polski Cezary Kucharski na antenie TVN24 potwierdził, że nowym klubem Polaka będzie Bayern Monachium. "Nie będę udawał, że jest inaczej" - przyznał menedżer. Jak dodał, losy tego transferu powinny wyjaśnić się w ciągu "tygodnia, dwóch, może trzech".

Kucharski przyznał, że Bayern oficjalnie nie złożył Polakowi oferty. Dla nas sprawa jest jasna, ale nic nie podpisaliśmy. To kluby muszą osiągnąć porozumienie - zaznaczył, dodając, że rozmowy trwają. Menedżer najlepszego polskiego napastnika liczy, że szefowie Borussii Dortmund zgodzą się na jego odejście i dotrzymają danego mu słowa.

O transferze Lewandowskiego mówi się od kilku miesięcy. Polak był łączony z największymi europejskimi klubami. W spekulacjach mediów wymieniano m.in. Manchester United, Manchester City, Chelsea Londyn, Juventus Turyn i Real Madryt. Od początku za najbardziej prawdopodobny kierunek jego transferu uznawano jednak Bayern Monachium.

Polak występuje w Borussii od lipca 2010 roku. W tym czasie rozegrał w Bundeslidze 98 spotkań i zdobył 54 bramki. Do tego dołożył 11 goli w Lidze Mistrzów, w tym 10 w ostatniej edycji, oraz osiem w Pucharze Niemiec i jednego w Lidze Europejskiej.

TVN24/PAP/MRod