Bez niespodzianek w zagranicznych powołaniach Adama Nawałki. Selekcjoner powołał kadrę na dwa mecze towarzyskie z Urugwajem i Meksykiem. Na liście mamy 19 zawodników. Do reprezentacji wraca Artur Boruc, który ma zostać uroczyście pożegnany przez kibiców 10 listopada w Warszawie. W porównaniu do poprzedniego zgrupowania z drużyny wypadł Łukasz Teodorczyk.

Eksperci zastanawiali się, czy Adam Nawałka w meczach towarzyskich da szansę nowym piłkarzom, takim jak Dawid Kownacki, albo czy postawi na kogoś, kto dawno nie dostawał powołania. Tu wymieniało się choćby Igora Lewczuka. Obaj jednak nie przyjadą na zgrupowanie. Kownacki będzie szykował się do meczów kadry U21 w eliminacjach młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Wśród 19 powołanych znaleźli się wszyscy najważniejsi zawodnicy i bohaterowie eliminacji do rosyjskiego mundialu. Zapewne nie wszyscy zagrają w obu listopadowych meczach. Być może selekcjoner zaskoczy nas za tydzień, kiedy ogłosi powołania z Ekstraklasy.

Zaskoczeniem nie jest na pewno powrót do kadry Artura Boruca. Bramkarz Bournemouth wraca do reprezentacji na pożegnalny występ. W pojedynku z Urugwajem na PGE Narodowym ma rozegrać 44 minuty. Po tym czasie zostanie zmieniony, a kibice mają podziękować mu za całą reprezentacyjną karierę. Taki scenariusz już kilkanaście dni temu przedstawił prezes PZPN Zbigniew Boniek. 

Tym razem w drużynie nie ma Marcina Kamińskiego i Łukasza Piszczka. Obaj leczą kontuzje. Uznania w oczach selekcjonera nie uzyskali z kolei Łukasz Teodorczyk i Przemysław Tytoń.

W listopadzie biało-czerwoni rozegrają dwa mecze. 10 listopada w Warszawie z Urugwajem, i trzy dni później w Gdańsku - z Meksykiem.

Zagraniczne powołania Adama Nawałki:

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Thiago Cionek, Tomasz Kędziora

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Maciej Rybus, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Mariusz Stępiński, Kamil Wilczek

(ph)