Jest finał głośnego procesu: Brad Pitt przegrał z Angeliną Jolie batalię dotyczącą sprzedaży udziałów w firmie Château Miraval rosyjskiemu oligarsze Jurijowi Szeflerowi. Sąd uznał, że operacja handlowa była legalna.

Była gwiazdorska para wykupiła winiarnię Château Miraval w Correns w 2008 roku. W 2019 roku, już po rozwodzie, Angelina Jolie sprzedała swe udziały rosyjskiemu oligarsze Jurijowi Szeflerowi. Ten krok spotkał się z ostrym sprzeciwem Brada Pitta: aktor pozwał byłą małżonkę. We wniosku stwierdził, że Jolie zadziałała na szkodę reputacji firmy i wytoczył jej proces. Gwiazdor chciał nie tylko unieważnienia transakcji, ale również wysokiego odszkodowania.

Sprawę od czerwca rozpatrywał Sąd Najwyższy Hrabstwa Los Angeles. Uznał on, że sprzedaż udziałów w firmie Château Miraval była zgodna z prawem. To zaś oznacza, że Brad Pitt ma obowiązek udostępnić dokumentację związaną z winnicą nowemu współwłaścicielowi

Jedna z najgorętszych par Hollywood

Jolie i Pitt poznali się na planie filmu "Pan i pani Smith" w 2003 roku. Plotkarska prasa od tego czasu twierdziła, że para ma romans. Oni sami bardzo długo twierdzili, że są jedynie "dobrymi przyjaciółmi". Oficjalnie są parą od 2004 roku, ale na ślub zdecydowali się dopiero 10 lat później. Mają sześcioro dzieci: Maddoxa, Paxa, Zaharę, Shiloh oraz bliźnięta Vivienne i Knoxa.

informacja o rozstaniu Brada Pitta i Angeliny Jolie obiegła media we wrześniu 2016. Pozew złożyła aktorka tłumacząc decyzję "różnicami nie do pogodzenia". 

W 2017 roku, w wywiadzie dla "GQ Style" Pitt wyznał, że jego związek z Jolie rozpadł się przez alkohol.