Czarodziej Albus Dumbledore, postać wykreowana przez pisarkę J.K. Rowling, otrzymał nową twarz. W sequelu "Fantastycznych zwierząt" młodego maga zagra znany aktor Jude Law. W obsadzie filmu pojawi się również Johnny Depp.

Film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", czyli spin-off serii o Harrym Potterze, cieszy się dużą sympatią widzów. Na listopad przyszłego roku zaplanowano premierę drugiej już części. Scenariusz pisze sama J.K. Rowling, kreatorka magicznego świata Harry'ego Pottera. Wiadomo już, że w roli Albusa Dumbledore'a zobaczymy Jude'a Law. Czarodzieja poznamy w momencie, gdy jest młodym profesorem transmutacji.

To niezwykle utalentowany aktor, którego pracę długo podziwiałem. Nie mogę się doczekać szansy na współpracę z nim - mówi David Yates, reżyser filmu. Dyrektor przedsiębiorstwa Warner Bros, Toby Emmerich dodaje: Jako fani serii, jesteśmy zachwyceni mając w obsadzie Jude'a, jako aktora grającego charakter tak powszechnie lubiany przez widzów.

W filmie zobaczymy również Johnny'ego Deppa, który zagra Gellerta Grindelwalda, nikczemnego czarodzieja, który pojawił się na krótko już w pierwszej części. 


(IW)