Od jutra znów będzie zamknięty niebieskoznakowany szlak z Zazadni na Wiktorówki. Na razie Tatrzański Park Narodowy nie potrafi podać daty jego ponownego otwarcia.

Szlak z Zazadni na Wiktorówki zamknięty był w ubiegłym tygodniu w związku z doprowadzaniem do sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr linii energetycznej. Wydawało się, że prace zostaną zakończone, ale tak się nie stało. Dlaczego, tego nie wiadomo. 

Tatrzański Park Narodowy napisał jedynie, że zamkniecie spowodowane jest z przyczyn niezależnych od TPN. Jak długo szlak będzie zamknięty, tego też nie wiadomo. Prawdopodobnie jednak nie potrwa to dłużej, niż kilka dni. 

Dojście na Wiktorówki ciągle jest możliwe szlakiem z Wierch Porońca przez Rusinową Polanę. Od dzisiaj także zamknięty jest fragment Orlej Perci od Przełęczy Krzyżne do Skrajnego Granatu. 

Otwarto za to odcinek szlaku ze Szpiglasowej Przełęczy na Szpiglasowy Wierch, ale zamknięto ze Szpiglasowej Przełęczy do Doliny Pięciu Stawów Polskich w obu kierunkach.

Na tych szlakach trwa remont nawierzchni i wymiana sztucznych ułatwień, które mają pomóc turystom w pokonywaniu najtrudniejszych fragmentów.

Opracowanie: